MENU
Magnetismus
Emise Měření magnetických polí
Rychlý kontakt

ELIDIS s.r.o.
Úžická 399
250 70 Odolena Voda  (Praha - východ)

tel.:
fax:
mobil: 

web:
email: 
+420 283 970 955
+420 283 970 613 
+420 602 327 687

www.elidis.cz 
info@elidis.cz 
ELIDIS s.r.o. - magnety, magnetismus - idatabaze.czMěřicí, regulační technika - idatabaze.cz
CZ  EN

Novinky

Praktičtí pomocníci pro práci se zbožím

11.04.2019

 

Vytvořit dobrou logistiku v organizaci skladu zboží, dokumentů apod. je základ pro snadné vyhledávání. Pro vytvoření přehledného pracovního prostředí můžete využít snadných nástrojů k tomu určeným. Pojďme se na ně podívat.Magnetické kapsy

Magnetické kapsy jsou základním a široce využitelným nástrojem v případě, kdy potřebujete označení často měnit, nebo potřebujete vystavit například seznam produktů, jmen apod.

Jedná se o kapsu z PVC, či odolného Durofolu, do kterých můžete vkládat papír s vytištěným obsahem dle vlastní potřeby. Na zadní straně kapsy jsou umístěné magnety, které se liší dle přídržné síly. Běžné kapsy jsou vybavené magnetickou fólií, kapsy se zvýšenou přídržnou silou neodymovými magnety.

Na výběr je řada běžných rozměrů, od 40x80 mm až po rozměr A3. V naší nabídce také naleznete speciální kapsy pro možnost vkládání většího počtu listů - složek, nebo kapsu s vysouvatelnou přední stěnou, což umožňuje psaní na vložený papír aniž by se vyndával z kapsy.

Využití magnetických kapes je téměř neomezené. Lze je připevnit na jakýkoliv magnetický povrch, odolávají venkovním povětrnostním podmínkám, snadno se umisťují jejich obsah lze snadno měnit. V případě, že potřebujete značení často přemisťovat, jsou magnetické kapsy ideálním řešením.

 

Magnetické štítky

Pokud si potřebujete udělat pořádek například v dílně, kde se v nespočtu plechových krabiček uchovávají šroubky, matičky, vruty apod, mohly by přijít vhod magnetické štítky. Jedná se o pruhy různých rozměrů z anizotropní magnetické fólie o tloušťce 0,7mm, na které můžete jednoduše napsat označení a jediným pohybem je umístit na požadované místo.

Magnetické štítky se vyrábějí v několika barevných provedeních a rozměrech. Psát na ně můžete například lihovým popisovačem. Štítky můžete podle potřeby sundávat, přendávat, měnit mezi sebou a tak se z této, na první pohled jednoduché věci, stává nepostradatelný pomocník všude, kde je potřeba pořádek.

C-profily

Šikovné označení složek, zboží, či například oddělení na policích ve skladu hravě zajistíte díky magnetickým C- profilům. Jedná se o magnetický c-profil, do kterého snadno zasunete štítek s informací. Vámi popsaný štítek je krytý průhlednou PVC fólií, takže je popsaný, či vytištěný štítek chráněn před poničením. Čtečky čárových a QR kódů nemají s krycí fólií problém.

Opět můžete vybírat ze široké nabídky rozměrů profilů, standardní délky 7,5 a 15 cm. Dostupné i v roli, ze které Vám nařežeme požadované délky jednotlivých kusů na zakázku.

 

Cenovkové lišty

Praktická cenovková lišta je jednoznačně nepostradatelný pomocník do obchodů a provozoven. Durofolová lišta, do které je možné vkládat vlastní nápisy s označením zboží, je opatřena magnetickou fólií pro uchycení na kovové regály, police apod.

Standardně lišty dodáváme v rozměrech 40x100 mm a 40x50mm, rádi vám však dodáme cenovkovou lištu o rozměru dle vaší potřeby. Štítkové papírky s popisem zboží lze obměňovat dle potřeby provozu, stejně tak celou magnetickou lištu snadno přesunete na jiné místo.

 

Cena našeho zboží je od jednoho ks, můžete tak zakoupit přesně požadované množství. V případě, že vám nevyhovují nabízené rozměry, nebo máte speciální potřebu na rozměry magnetických označovacích systémů, neváhejte nás kontaktovat.

Co jsou to Magnetické separátory a k čemu slouží

25.03.2019

 

Magnetické separátory jsou zařízení, která slouží pro separaci nežádoucích kovových feromagnetických kontaminantů ze sypkých, tekutých, čí plynných směsí. Ty se do materiálu dostanou například z techniky v potravinářských a zemědělských provozech, ve mlýnech apod. Lze jimi zachytávat vše, od matek, šroubů a špon, až po jemný kovový prach.


Z čeho jsou magnetické separátory vyrobené a jak fungují

Přístroje na separaci magnetických předmětů jsou konstruovány s použitím vysoce výkonných permanentních magnetů na bázi vzácných zemin (FeNdB nebo SmCo). Typy magnetických separátorů jsou odstupňované podle tepelné třídy pro požadované provozní teploty. Jedná se o teplotní úrovně  80°C - 100 °C - 120 °C - 140 °C - 250 °C. Konstrukce separátorů je vždy tvořena nerezovým materiálem 1.4301 (staré označení AISI 304, ČSN 17240). Použity jsou magnety z kovů vzácných zemin s niklovaným povrchem. Pro potravinářský a chemický průmysl vyrábíme magnetické separátory s hermeticky zapouzdřeným magnetickým systémem, takže se separovaný materiál může dostat do styku pouze s nerezovou ocelí.

Naše výrobky je možné snadno nainstalovat na každou násypku, do potrubí či vedení, kde zachycují nežádoucí magnetické nečistoty. Separační magnetické tyče lze použít i k ručnímu čištění směsi, nebo jako magnetický splav. Používá se hlavně při menším výskytu kovových příměsí.

Magnetické separátory umístěné do průtoku směsí zachycují magnetické kontaminanty, které se tak oddělí od směsi. Zachycený nežádoucí odpad se následně manuálně, či automaticky odstraní.

 

Druhy magnetických separátorů

Mřížový - Trubkový separátor

 • složen z několika řad magnetických tyčí v pravidelných rozestupech

 • tyče jsou zapouzdřeny v tenkostěnné nemagnetické trubce

 • systém snadného čištění

 • hermeticky zapouzdřený systém se snadným čištěním „trubka v trubce“

 • možný systém samočištění

 • výroba na míru potrubím a násypkám o jakýchkoliv rozměrech

 

Dopravníkový separátor

 • princip ne-magnetického pásového, nebo vibračního dopravníku

 • trvalé magnety v blízkosti pásu odseparují kovové kontaminanty

 • možnost funkce kontinuálního samočištění

 

Separační tyče

 • vhodná pro ruční čeření separované směsi,

 • hermeticky zapouzdřený typ využitelný jako magnetický splav

 • doporučené použití při výskytu menšího množství magnetických kontaminantů


Separátor "Bullet" do potrubí s dvířky

 • magnetický separátor do potrubí, vhodný pro suché materiály
 • instaluje se místo části svislého potrubí, kterým se materiál volně sype
 • kontrola a čištění se provádí po otevření dvířek
 • dvířka jsou těsněna silikonovým těsněním s potravinářským atestem a dotažena nerezovými bednovými uzávěry
 • materiál ve styku s médiem i celé tělo separátoru je nerezová ocel 1.4301 (starší značení AISI 304, ČSN 17240)
 • zapouzdřený magnetický systém umožňuje mokré čištění

 

Jak objednat magnetický separátor

Magnetické separátory vyrábíme na zakázku a dodáváme již od 1 ks až po kompletní systémy separátorů pro výrobní linky. Pokud chcete pořídit magnetický separátor, nebo potřebujete poradit s výběrem vhodného zařízení do vašich podmínek, není nic snazšího, než nás kontaktovat. Můžete nám napsat e-mail s popisem vašich požadavků - info@elidis.cz, nebo zavolat na tel. číslo +420 602 327 687.

 

Jsme vám stále k dispozici a rádi vám poradíme s výběrem vhodného typu a provedení pro Vaši technologii.

Těšíme se na vaši objednávku.

Váš tým Elidis.

Buďte kreativní s magnetickým papírem pro inkoustové tiskárny

21.02.2019

Lednice plná barevných magnetů. Děti si s nimi rádi hrají, můžete si jimi přichytit vzkazy, prarodiče se díky nim mohou kochat vnoučaty. Magnetické fotky a popisky a další výrobky jsou zkrátka nejen pěkné, ale i praktické. A vyrobit si je můžete dokonce sami doma!

Lednice plná barevných magnetů. Děti si s nimi rádi hrají, můžete si jimi přichytit vzkazy, prarodiče se díky nim mohou kochat vnoučaty. Magnetické fotky a popisky a další výrobky jsou zkrátka nejen pěkné, ale i praktické. A vyrobit si je můžete dokonce sami doma!

Že nevíte jak na to? Je to velmi snadné. Stačí mít doma inkoustovou tiskárnu, která zvládne tisk na papír o tloušťce 0,26mm a gramáži cca 750g/m2. Pak už jen stačí zakoupit kvalitní magnetický papír A4 pro inkoustové tiskárny. Magnetický papír přilne na většinu magnetických ploch a můžete jej nastříhat dle libosti, aniž by ztratil své magnetické vlastnosti. Můžete si tak vytvořit magnetické fotografie, vizitky, etikety, popisky, výukové kartičky či jiné obrázky různých rozměrů, tvarů a barev dle potřeby.

Další neodmyslitelnou výhodou magnetického papíru je, že nepoškrábe ani nijak nepoškodí a neznečistí podkladový povrch jako například samolepky, které mohou na podkladu zanechat zbytky lepidla. V případě, že se chcete pustit do výroby, myslete na to, že do tiskárny můžete vložit pouze jeden papír. Po ukončení tisku můžete vložit další papír a pokračovat v tisku dalších magnetů.

Pozor! Pokud budete tisknout na magnetický papír na laserové tiskárně, můžete ji trvale poškodit. Proto Vám doporučujeme před tiskem přečíst manuál k tiskárně a ověřit si, zda je pro tisk magnetů vhodná. Nechcete-li riskovat, vytiskněte v laserové tiskárně obrázek na obyčejný papír a ten pak nalepte například na tuto magnetickou fólii z naší nabídky.

Na našem e-shopu máme magnetické papíry skladem a zakoupit jej můžete již od jednoho kusu. Proto neváhejte a pusťte se do výroby vlastních magnetů, které mohou rozveselit vaši domácnost, nebo posloužit jako praktický pomocník na pracovišti.

Nové webové stránky

1.4.2016

Pro lepší přehled o našich výrobcích jsme pro Vás připravili nové webové stránky.

Pokud budete mít jakékoliv dotazy neváhejte nás kontaktovat, rádi se Vám budeme věnovat Usmívající se.