MENU
Magnetismus
Emise Měření magnetických polí
Rychlý kontakt

ELIDIS s.r.o.
Úžická 399
250 70 Odolena Voda  (Praha - východ)

tel.:

mobil: 

web:
email: 
+420 283 970 955
 
+420 602 327 687

www.elidis.cz 
info@elidis.cz 
ELIDIS s.r.o. - magnety, magnetismus - idatabaze.czMěřicí, regulační technika - idatabaze.cz
CZ  EN

O nás

O nás

stánek

Společnost Elidis s.r.o. byla založena roku 1992 v rámci privatizace Výzkumného ústavu kovů v Panenských Břežanech.
Mezi její hlavní aktivity patřily od počátku vývoj a aplikace elektronických měřicích a řídících průmyslových systémů s důrazem na výpočetní techniku. Druhou významnou aktivitou byla a stále je oblast magnetických materiálů a měření.

Publikace zákonů a vyhlášek, týkající se ochrany ovzduší a měření emisí, znamenaly rozvoj měřicích a vyhodnocovacích emisních systémů.

V této oblasti dosáhla firma Elidis jedno z vedoucích míst na českém trhu. Velmi známé jsou např. její vyhodnocovací systémy TAL, založené na průmyslových počítačích PC.
Tyto počítače jsou doplňovány modulárními jednotkami styku s prostředím a výkonným programovým vybavením, rovněž produktem firmy Elidis.

Kromě systémů TAL jsou pro ekologická měření dodávány i kompletní emisní monitory, měřicí notebooky TAL Portable či universální software TAL- LAB pro zpracování dat z přenosných kufříkových analyzátorů emisí.

Zkušenosti s průmyslovou výpočetní technikou i softwarem v oblasti měření jsou rovněž využívány k řešení úloh typu vizualizace a řízení technologických procesů. Jako příklad je možno uvést monitoring úniku nebezpečných plynů HSE 97, který může zpracovávat vedle signálů plynových detektorů také signály meteorologických přístrojů, signály z technologie apod. Pro ekologická i technologická měření v průmyslu jsou určeny také prachoměry a průtokoměry plynů, páry a kapalin, které firma Elidis dodává, montuje a servisuje.

Divize magnetismu, vycházející z dlouholetého výzkumu a vývoje magnetických materiálů ve VÚK, zajišťuje dodávky všech dostupných druhů magneticky měkkých materiálů i trvalých magnetů tuzemské i zahraniční výroby. Kromě toho vyrábí a dodává některé výrobky z těchto materiálů , např. toroidní jádra pro tlumivky, měřicí, oddělovací a speciální transformátory, feromagnetické sondy aj.

Významnou aktivitou divize je vývoj a výroba přístrojů pro měření magnetických polí - Teslametrů Elimag . Jedná se jak o přesné laboratorní přístroje, tak i o kapesní měřidla. Špičkovým výrobkem z této skupiny je kapesní mikroteslametr Elimag F1. Řadu měřidel doplňují etalony magnetického pole a kalibrační přípravky. Teslametry představují významný exportní artikl firmy.

Elidis s.r.o. je firmou s velkým inovačním a vývojovým potenciálem, o čemž svědčí řada nových výrobků, každoročně uváděných na trh. O jejich atraktivitě svědčí i rychle rostoucí okruh tuzemských i zahraničních obchodních partnerů.

Vaše dotazy, připomínky či objednávky posílejte prosím na adresu info@elidis.cz

https://www.high-endrolex.com/27