MENU
Magnetismus
Emise Měření magnetických polí
Rychlý kontakt

ELIDIS s.r.o.
Úžická 399
250 70 Odolena Voda  (Praha - východ)

tel.:

mobil: 

web:
email: 
+420 283 970 955
 
+420 602 327 687

www.elidis.cz 
info@elidis.cz 
ELIDIS s.r.o. - magnety, magnetismus - idatabaze.czMěřicí, regulační technika - idatabaze.cz
CZ  EN

Novinky

Provoz v čase koronavirového pekla:

16.3.2020

Normálně fungujeme, vyrábíme, dodáváme, pro podrobnosti klikni !

Provoz v čase koronavirového pekla:
- normálně fungujeme, vyrábíme, dodáváme
- zasíláme běžné i e-shopové objednávky
- v provozovně lze převzít zboží předem objednané nebo vybrané na e-shopu
- vstup do firmy je omezen. Showroom je z důvodu nutnosti omezení mezilidského kontaktu až do odvolání uzavřen. Prosíme zákazníky,aby si zboží předem vybrali a objednali na e-shopu, poté je možné si jej v provozovně
vyzvednout.


Magnetické držáky - praktičtí pomocníci téměř neomezených možností

21.06.2019

Magnetické držáky mohou ze zcela obyčejných věcí vytvořit praktické pomocníky do domácnosti, dílny, kanceláří i obchodů.. Mnoho věcí si dokonce můžete vyrobit sami. Pro ty, co mají tvůrčího ducha, jsme sepsali několik inspiračních tipů.

Do kuchyně
Pokud se v kuchyni hodně vaří a žije, je třeba mít ji zařízenou prakticky, se vším po ruce. Využití magnetů je mnohdy ideální řešení. Všichni jistě znáte chňapky s magnetem. Že ji ještě nemáte? Nevadí, vyrobte si vlastní. Stačí si objednat vámi zvolenou velikost nějakého z našich magnetických držáků a všít jej přímo do chňapky. Podobným způsobem si můžete vytvořit další praktické pomocníky a zároveň doplňky do domácnosti. Mohou jimi být  například magnetické úchytky na závěsy, či magnetické držáky na klíče.

Pokud neustále hledáte koření, či jej máte na nepraktickém místě, zkuste si zcela jednoduchým způsobem vyrobit magnetické kořenky, které můžete mít umístěné na ledničce, nebo například na magnetické liště. A buď k tomu použijete neodymové magnety a nebo raději přímo magnetické držáky.
Jak na to můžete shlédnout ve videu ->


Asi nejklasičtějším využitím magnetů v kuchyni jsou držáky na nože. Máme pro vás dobrou zprávu - pokud vysloveně nechcete, tak ten si sami vyrábět nemusíte. Můžete si ho totiž koupit přímo na našem e-shopu. Atraktivní vzhled bukového dřeva v kombinaci s nerezovými nástavci a silným magnetem můžete nainstalovat na místo, kde budete mít nože po ruce, zároveň se k nim však nedostanou všetečné ruce malých dětí. Dle potřeby můžete nainstalovat několik držáků vedle sebe, či nad sebe.

Do domu a na zahradu
Magnetické držáky s neodymovými magnety vyrábíme v několika provedení - s otvorem pro šroub, či s vnitřním nebo vnějším závitem. Ty můžete využít například pro přichycení sítí proti hmyzu k oknům. Jednoduše připevníte magnety na sítě a na rám okna. Sítě budete moct kdykoliv pohodlně sundat a nandat bez větších obtíží.

Podobným způsobem můžete magnety využít jako dorazy dveří, či dvířek a šuplíků u kuchyňské linky. Silný neodymový magnet může dokonce sloužit jako zavírací mechanismus dveří od sauny, či wellness, nebo dveří do dřevníku či branky. Dveře pohodlně zavřete a otevřete, avšak pamatujte, že použitelná provozní teplota neodymových magnetů je zpravidla do 80°C.

Stejným způsobem lze silné neodymové, nebo feritové magnety využít pro přidržení krycích lišt, obkladů ze dřeva, či plechu nebo menších poklopů a dvířek.

V podnikání
V obchodě nebo ve skladu – všude kolem jsou kovové regály a police, které přímo volají po použití magnetických držáků. Potřebujete něco označit – pověste cedulku na magnetický držák, zablokovat uličku – pověste řetízek na magnetický držák, zamávat zákazníkovi cedulkou se slevou – připevněte ji na polici magnetickým držákem! Možnosti použití v těchto prostorech jsou nekonečné.

Kromě již zmíněných tipů, lze magnetické držáky využít i v propagaci vaší firmy. Konkrétně na uchycení propagačních bannerů, plachet, plakátů a desek s logem a podobně. Jedná se o praktické a rychlé řešení, které odolá všem povětrnostním podmínkám a se snadnou manipulací.

Silné neodymové držáky lze také využít na upevnění těžkých kovových předmětů a podobně. Dbejte však na bezpečnost a ujistěte se, že magnety udrží vámi zvolenou hmotnost.

Co radši nezkoušet
Neodymové a feritové magnetické držáky mohou být dobrým pomocníkem, pozor však na situace, kdy by vám spíš uškodily. Pokud zamýšlíte vytvořit si magnetický držák na mobilní telefon, raději zkuste jinou cestu. Je sice pravda, že některá zařízení využívají magnety například na nabíjeni (magnetický indukční bezdrátový systém) a magnetický držák by neměl vašemu telefonu nijak zvlášť ublížit. Je však možné, že magnetické pole silného neodymového magnetu může zmagnetizovat a poškodit kovové součástky, vestavěné reproduktory nebo dočasně ovlivnit digitální kompas vašeho smartphonu. Některé mobilní aplikace totiž kompas potřebují ke správnému fungování, třeba Google mapy.

Citlivé na magnetické pole mohou být i levnější typy náramkových hodinek, které nejsou označeny specifickým symbolem ve tvaru „U“ se dvěma horizontálními linkami. Tedy symbolem značícím odolnost vůči magnetickému poli. Hodinky se mohou zastavit nebo přestat být přesné. Po vyjmutí z magnetického pole by se měly vrátit do původního režimu.

Další riziko poškození nastává například u externích hard disků a jakýchkoliv karet s magnetickým proužkem.  Ty jsou však ohrožené především silnými neodymovými magnety.

Doufáme, že pro vás byl článek užitečný. Neváhejte navštívit náš e-shop a vybrat si z nabídky Neodymovýchferitových magnetických držáků, nebo třeba držák na nože.

V případě zájmu o specifické magnetické řešení na míru se na nás neváhejte obrátit.
Váš tým Elidis s.r.o.

Praktičtí pomocníci pro práci se zbožím

11.04.2019

 

Vytvořit dobrou logistiku v organizaci skladu zboží, dokumentů apod. je základ pro snadné vyhledávání. Pro vytvoření přehledného pracovního prostředí můžete využít snadných nástrojů k tomu určeným. Pojďme se na ně podívat.Magnetické kapsy

Magnetické kapsy jsou základním a široce využitelným nástrojem v případě, kdy potřebujete označení často měnit, nebo potřebujete vystavit například seznam produktů, jmen apod.

Jedná se o kapsu z PVC, či odolného Durofolu, do kterých můžete vkládat papír s vytištěným obsahem dle vlastní potřeby. Na zadní straně kapsy jsou umístěné magnety, které se liší dle přídržné síly. Běžné kapsy jsou vybavené magnetickou fólií, kapsy se zvýšenou přídržnou silou neodymovými magnety.

Na výběr je řada běžných rozměrů, od 40x80 mm až po rozměr A3. V naší nabídce také naleznete speciální kapsy pro možnost vkládání většího počtu listů - složek, nebo kapsu s vysouvatelnou přední stěnou, což umožňuje psaní na vložený papír aniž by se vyndával z kapsy.

Využití magnetických kapes je téměř neomezené. Lze je připevnit na jakýkoliv magnetický povrch, odolávají venkovním povětrnostním podmínkám, snadno se umisťují jejich obsah lze snadno měnit. V případě, že potřebujete značení často přemisťovat, jsou magnetické kapsy ideálním řešením.

 

Magnetické štítky

Pokud si potřebujete udělat pořádek například v dílně, kde se v nespočtu plechových krabiček uchovávají šroubky, matičky, vruty apod, mohly by přijít vhod magnetické štítky. Jedná se o pruhy různých rozměrů z anizotropní magnetické fólie o tloušťce 0,7mm, na které můžete jednoduše napsat označení a jediným pohybem je umístit na požadované místo.

Magnetické štítky se vyrábějí v několika barevných provedeních a rozměrech. Psát na ně můžete například lihovým popisovačem. Štítky můžete podle potřeby sundávat, přendávat, měnit mezi sebou a tak se z této, na první pohled jednoduché věci, stává nepostradatelný pomocník všude, kde je potřeba pořádek.

C-profily

Šikovné označení složek, zboží, či například oddělení na policích ve skladu hravě zajistíte díky magnetickým C- profilům. Jedná se o magnetický c-profil, do kterého snadno zasunete štítek s informací. Vámi popsaný štítek je krytý průhlednou PVC fólií, takže je popsaný, či vytištěný štítek chráněn před poničením. Čtečky čárových a QR kódů nemají s krycí fólií problém.

Opět můžete vybírat ze široké nabídky rozměrů profilů, standardní délky 7,5 a 15 cm. Dostupné i v roli, ze které Vám nařežeme požadované délky jednotlivých kusů na zakázku.

 

Cenovkové lišty

Praktická cenovková lišta je jednoznačně nepostradatelný pomocník do obchodů a provozoven. Durofolová lišta, do které je možné vkládat vlastní nápisy s označením zboží, je opatřena magnetickou fólií pro uchycení na kovové regály, police apod.

Standardně lišty dodáváme v rozměrech 40x100 mm a 40x50mm, rádi vám však dodáme cenovkovou lištu o rozměru dle vaší potřeby. Štítkové papírky s popisem zboží lze obměňovat dle potřeby provozu, stejně tak celou magnetickou lištu snadno přesunete na jiné místo.

 

Cena našeho zboží je od jednoho ks, můžete tak zakoupit přesně požadované množství. V případě, že vám nevyhovují nabízené rozměry, nebo máte speciální potřebu na rozměry magnetických označovacích systémů, neváhejte nás kontaktovat.

Co jsou to Magnetické separátory a k čemu slouží

25.03.2019

 

Magnetické separátory jsou zařízení, která slouží pro separaci nežádoucích kovových feromagnetických kontaminantů ze sypkých, tekutých, čí plynných směsí. Ty se do materiálu dostanou například z techniky v potravinářských a zemědělských provozech, ve mlýnech apod. Lze jimi zachytávat vše, od matek, šroubů a špon, až po jemný kovový prach.


Z čeho jsou magnetické separátory vyrobené a jak fungují

Přístroje na separaci magnetických předmětů jsou konstruovány s použitím vysoce výkonných permanentních magnetů na bázi vzácných zemin (FeNdB nebo SmCo). Typy magnetických separátorů jsou odstupňované podle tepelné třídy pro požadované provozní teploty. Jedná se o teplotní úrovně  80°C - 100 °C - 120 °C - 140 °C - 250 °C. Konstrukce separátorů je vždy tvořena nerezovým materiálem 1.4301 (staré označení AISI 304, ČSN 17240). Použity jsou magnety z kovů vzácných zemin s niklovaným povrchem. Pro potravinářský a chemický průmysl vyrábíme magnetické separátory s hermeticky zapouzdřeným magnetickým systémem, takže se separovaný materiál může dostat do styku pouze s nerezovou ocelí.

Naše výrobky je možné snadno nainstalovat na každou násypku, do potrubí či vedení, kde zachycují nežádoucí magnetické nečistoty. Separační magnetické tyče lze použít i k ručnímu čištění směsi, nebo jako magnetický splav. Používá se hlavně při menším výskytu kovových příměsí.

Magnetické separátory umístěné do průtoku směsí zachycují magnetické kontaminanty, které se tak oddělí od směsi. Zachycený nežádoucí odpad se následně manuálně, či automaticky odstraní.

 

Druhy magnetických separátorů

Mřížový - Trubkový separátor

 • složen z několika řad magnetických tyčí v pravidelných rozestupech

 • tyče jsou zapouzdřeny v tenkostěnné nemagnetické trubce

 • systém snadného čištění

 • hermeticky zapouzdřený systém se snadným čištěním „trubka v trubce“

 • možný systém samočištění

 • výroba na míru potrubím a násypkám o jakýchkoliv rozměrech

 

Dopravníkový separátor

 • princip ne-magnetického pásového, nebo vibračního dopravníku

 • trvalé magnety v blízkosti pásu odseparují kovové kontaminanty

 • možnost funkce kontinuálního samočištění

 

Separační tyče

 • vhodná pro ruční čeření separované směsi,

 • hermeticky zapouzdřený typ využitelný jako magnetický splav

 • doporučené použití při výskytu menšího množství magnetických kontaminantů


Separátor "Bullet" do potrubí s dvířky

 • magnetický separátor do potrubí, vhodný pro suché materiály
 • instaluje se místo části svislého potrubí, kterým se materiál volně sype
 • kontrola a čištění se provádí po otevření dvířek
 • dvířka jsou těsněna silikonovým těsněním s potravinářským atestem a dotažena nerezovými bednovými uzávěry
 • materiál ve styku s médiem i celé tělo separátoru je nerezová ocel 1.4301 (starší značení AISI 304, ČSN 17240)
 • zapouzdřený magnetický systém umožňuje mokré čištění

 

Jak objednat magnetický separátor

Magnetické separátory vyrábíme na zakázku a dodáváme již od 1 ks až po kompletní systémy separátorů pro výrobní linky. Pokud chcete pořídit magnetický separátor, nebo potřebujete poradit s výběrem vhodného zařízení do vašich podmínek, není nic snazšího, než nás kontaktovat. Můžete nám napsat e-mail s popisem vašich požadavků - info@elidis.cz, nebo zavolat na tel. číslo +420 602 327 687.

 

Jsme vám stále k dispozici a rádi vám poradíme s výběrem vhodného typu a provedení pro Vaši technologii.

Těšíme se na vaši objednávku.

Váš tým Elidis.

Buďte kreativní s magnetickým papírem pro inkoustové tiskárny

21.02.2019

Lednice plná barevných magnetů. Děti si s nimi rádi hrají, můžete si jimi přichytit vzkazy, prarodiče se díky nim mohou kochat vnoučaty. Magnetické fotky a popisky a další výrobky jsou zkrátka nejen pěkné, ale i praktické. A vyrobit si je můžete dokonce sami doma!

Lednice plná barevných magnetů. Děti si s nimi rádi hrají, můžete si jimi přichytit vzkazy, prarodiče se díky nim mohou kochat vnoučaty. Magnetické fotky a popisky a další výrobky jsou zkrátka nejen pěkné, ale i praktické. A vyrobit si je můžete dokonce sami doma!

Že nevíte jak na to? Je to velmi snadné. Stačí mít doma inkoustovou tiskárnu, která zvládne tisk na papír o tloušťce 0,26mm a gramáži cca 750g/m2. Pak už jen stačí zakoupit kvalitní magnetický papír A4 pro inkoustové tiskárny. Magnetický papír přilne na většinu magnetických ploch a můžete jej nastříhat dle libosti, aniž by ztratil své magnetické vlastnosti. Můžete si tak vytvořit magnetické fotografie, vizitky, etikety, popisky, výukové kartičky či jiné obrázky různých rozměrů, tvarů a barev dle potřeby.

Další neodmyslitelnou výhodou magnetického papíru je, že nepoškrábe ani nijak nepoškodí a neznečistí podkladový povrch jako například samolepky, které mohou na podkladu zanechat zbytky lepidla. V případě, že se chcete pustit do výroby, myslete na to, že do tiskárny můžete vložit pouze jeden papír. Po ukončení tisku můžete vložit další papír a pokračovat v tisku dalších magnetů.

Pozor! Pokud budete tisknout na magnetický papír na laserové tiskárně, můžete ji trvale poškodit. Proto Vám doporučujeme před tiskem přečíst manuál k tiskárně a ověřit si, zda je pro tisk magnetů vhodná. Nechcete-li riskovat, vytiskněte v laserové tiskárně obrázek na obyčejný papír a ten pak nalepte například na tuto magnetickou fólii z naší nabídky.

Na našem e-shopu máme magnetické papíry skladem a zakoupit jej můžete již od jednoho kusu. Proto neváhejte a pusťte se do výroby vlastních magnetů, které mohou rozveselit vaši domácnost, nebo posloužit jako praktický pomocník na pracovišti.

https://www.high-endrolex.com/27